VW Fitness Gym - en to tr translation catalogue (182 entries)

en: 404
tr: dört yüz dört

en: Looks like you have taken a wrong turn&hellip
tr: Görünüşe göre yanlış bir dönüş yaptınız ve hellip

en: Dont worry&hellip it happens to the best of us.
tr: Endişelenme ve hellip o en iyimize olur.

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Next page
tr: Sonraki Sayfa

en: Page
tr: Sayfa

en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
tr: Bir düşünce üzerine

en: comments title
tr: yorum başlığı

en: Comments are closed
tr: yoruma kapalı

en: Copyright 2019 -
tr: Telif Hakkı 2019 -

en: Primary Menu
tr: Ana Menü

en: Warm Greetings to you!!
tr: Size sıcak selamlar !!

en: Thank you for choosing VW Fitness Gym Theme. Would like to have you on our Welcome page so that you can reap all the benefits of our VW Fitness Gym Theme.
tr: VW Fitness Gym Temasını seçtiğiniz için teşekkür ederiz. VW Fitness Gym Temamızın tüm avantajlarından yararlanabilmeniz için sizi Hoş Geldiniz sayfamızda görmek isteriz.

en: GET STARTED
tr: BAŞLAMAK

en: Blog Sidebar
tr: Blog Kenar Çubuğu

en: Appears on blog page sidebar
tr: Blog sayfası kenar çubuğunda görünür

en: page sidebar
tr: sayfa kenar çubuğu

en: Sidebar 3
tr: Kenar çubuğu 3

en: Appears on page sidebar
tr: Sayfa kenar çubuğunda görünür

en: Footer Navigation 1
tr: Altbilgi Gezinmesi 1

en: Appears on footer 1
tr: Altbilgide görünür 1

en: Footer Navigation 2
tr: Altbilgi Gezinmesi 2

en: Appears on footer 2
tr: Altbilgi 2'de görünür

en: Footer Navigation 3
tr: Altbilgi Gezinmesi 3

en: Appears on footer 3
tr: Altbilgi 3'te görünüyor

en: Footer Navigation 4
tr: Altbilgi Gezinmesi 4

en: Appears on footer 4
tr: Altbilgi 4'te görünüyor

en: Social Media
tr: Sosyal medya

en: Appears on Header, Sidebar and Footer.
tr: Üstbilgi, Kenar Çubuğu ve Altbilgi üzerinde görünür.

en: Shop Page Sidebar
tr: Mağaza Sayfası Kenar Çubuğu

en: Appears on shop page
tr: Mağaza sayfasında görünüyor

en: Single Product Sidebar
tr: Tek Ürün Kenar Çubuğu

en: Fitness WordPress Theme
tr: Fitness WordPress Teması

en: Nothing Found
tr: Hiçbirşey Bulunamadı

en: Ready to publish your first post? Get started here
tr: İlk paylaşımını yapmak için hazır mısın? buradan başla

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords
tr: Maalesef arama terimlerinizle hiçbir şey eşleşmedi. Lütfen farklı anahtar kelimelerle tekrar deneyin

en: Back to Home Page
tr: Ana sayfaya geri dön

en: Results For: %s
tr: Sonuçlar:% s

en: Search
tr: Arama

en: placeholder
tr: Yer tutucu

en: submit button
tr: gönder düğmesi

en: Archives
tr: arşiv

en: Logo Size
tr: Logo Boyutu

en: Social Icon
tr: Sosyal Simge

en: Widget for Social icons section
tr: Sosyal simgeler bölümü için pencere öğesi

en: Title
tr: Başlık

en: Twitter
tr: heyecan

en: Pinterest
tr: pinterest

en: Font Color
tr: Yazı rengi

en: Font Family
tr: Font ailesi

en: Font Size
tr: Yazı Boyutu

en: Font Style
tr: Yazı stili

en: Line Height
tr: Satır yüksekliği

en: Letter Spacing
tr: Harf boşluğu

en: No Fonts weight
tr: Yazı tipi ağırlığı yok

en: Thin
tr: İnce

en: Light
tr: ışık

en: Medium
tr: Orta

en: Bold
tr: cesur

en: Ultra Bold
tr: Ultra Kalın

en: No Fonts Style
tr: Yazı Tipi Stili Yok

en: Italic
tr: İtalik

en: Oblique
tr: eğik

en: Theme Typography
tr: Tema Tipografi

en: Content Typography
tr: İçerik Tipografi

en: Headings Typography
tr: Tipografi Başlıkları

en: Global Typography
tr: Global Tipografi

en: It will change the complete theme color in one click.
tr: Tek bir tıklamayla tüm tema rengini değiştirecektir.

en: Paragraph Color
tr: Paragraf Rengi

en: Paragraph Typography
tr: Paragraf Tipografi

en: Select how you want your paragraphs to appear
tr: Paragraflarınızın nasıl görünmesini istediğinizi seçin

en: Anchor Tag Color
tr: Çapa Etiketi Rengi

en: Anchor Tag Typography
tr: Çapa etiketi tipografi

en: Select how you want your a tag to appear
tr: Bir etiketinizin nasıl görünmesini istediğinizi seçin

en: Heading 1 Color
tr: Başlık 1 Rengi

en: Heading 1
tr: Başlık 1

en: Select how heading 1 should appear.
tr: Başlık 1'in nasıl görüneceğini seçin.

en: Heading 2 Color
tr: Başlık 2 Rengi

en: Heading 2
tr: Başlık 2

en: Select how heading 2 should appear.
tr: Başlık 2'nin nasıl görüneceğini seçin.

en: Heading 3 Color
tr: Başlık 3 Rengi

en: Heading 3
tr: Başlık 3

en: Heading 4 Color
tr: Başlık 4 Rengi

en: Heading 4
tr: Başlık 4

en: Select how heading 4 should appear.
tr: 4. başlığın nasıl görüneceğini seçin.

en: Heading 5 Color
tr: Başlık 5 Rengi

en: Heading 5
tr: Başlık 5

en: Select how heading 5 should appear.
tr: 5. başlığın nasıl görüneceğini seçin.

en: Heading 6 Color
tr: Başlık 6 Rengi

en: Heading 6
tr: Başlık 6

en: Select how heading 6 should appear.
tr: 6. başlığın nasıl görüneceğini seçin.

en: VW Settings
tr: VW Ayarları

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: Width Layouts
tr: Genişlik Düzenleri

en: Here you can change the width layout of Website.
tr: Burada Web sitesinin genişlik düzenini değiştirebilirsiniz.

en: Post Sidebar Layout
tr: Kenar Çubuğu Sonrası Düzeni

en: Here you can change the sidebar layout for posts.
tr: Burada yayınlar için kenar çubuğu düzenini değiştirebilirsiniz.

en: Left Sidebar
tr: Sol Kenar Çubuğu

en: Right Sidebar
tr: Sağ Kenar Çubuğu

en: One Column
tr: Bir Sütun

en: Three Columns
tr: Üç Sütun

en: Four Columns
tr: Dört Sütun

en: Grid Layout
tr: Izgara Düzeni

en: Page Sidebar Layout
tr: Sayfa Kenar Çubuğu Düzeni

en: Here you can change the sidebar layout for pages.
tr: Burada sayfalar için kenar çubuğu düzenini değiştirebilirsiniz.

en: Pre-Loader
tr: Ön Yükleyici

en: Pre-Loader Type
tr: Ön Yükleyici Türü

en: Two Way
tr: İki Yönlü

en: Dots
tr: noktalar

en: Rotate
tr: Döndürme

en: Topbar Settings
tr: Üst Çubuk Ayarları

en: Sticky Header
tr: Yapışkan Başlık

en: Show / Hide Search
tr: Aramayı Göster / Gizle

en: Search Font Size
tr: Yazı Tipi Boyutunda Ara

en: Search Padding Top Bottom
tr: Arama Dolgusu Üst Alt

en: Search Padding Left Right
tr: Arama Dolgusu Sol Sağ

en: Search Border Radius
tr: Arama Kenarlığı Yarıçapı

en: Add Phone Icon
tr: Telefon Simgesi Ekle

en: Add Phone Number
tr: Telefon numarası ekle

en: Add Email Icon
tr: E-posta Simgesi Ekle

en: Add Email Address
tr: E-posta adresi ekle

en: Slider Settings
tr: Kaydırıcı Ayarları

en: Show / Hide slider
tr: Kaydırıcıyı Göster / Gizle

en: Select Slider Page
tr: Slider Sayfasını Seçin

en: Slider image size (1500 x 650)
tr: Kaydırıcı görüntü boyutu (1500 x 650)

en: Slider Content Layouts
tr: Slider İçerik Düzenleri

en: Slider Excerpt length
tr: Slider Alıntı uzunluğu

en: Slider Image Opacity
tr: Slider Görüntü Opaklığı

en: About us Settings
tr: Hakkımızda Ayarlar

en: Add Section Title
tr: Bölüm Başlığı Ekle

en: ABOUT US
tr: HAKKIMIZDA

en: Add Section Sub Title
tr: Bölüm Alt Başlığı Ekle

en: WELCOME TO THE FITNESS
tr: FITNESS'E HOŞGELDİNİZ

en: Section Image
tr: Bölüm Resmi

en: Select Category to display services
tr: Hizmetleri görüntülemek için Kategori'yi seçin

en: Image Size (70 x 70)
tr: Görüntü boyutu (70 x 70)

en: Services Excerpt length
tr: Alıntı uzunluğu

en: Blog Post Settings
tr: Blog Yayını Ayarları

en: Post Date
tr: Posta tarihi

en: Author
tr: Yazar

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Excerpt length
tr: Alıntı uzunluğu

en: Blog Layouts
tr: Blog Düzenleri

en: Button Settings
tr: Düğme Ayarları

en: Padding Top Bottom
tr: Dolgu Üstü Alt

en: Enter a value in pixels. Example:20px
tr: Piksel cinsinden bir değer girin. Örnek: 20 piksel

en: Padding Left Right
tr: Dolgu Sol Sağ

en: Button Border Radius
tr: Düğme Kenarlık Yarıçapı

en: Add Button Text
tr: Düğme Metni Ekle

en: 404 Page Settings
tr: 404 Sayfa Ayarları

en: Add Title
tr: Başlık ekle

en: Add Text
tr: Yazı ekle

en: Responsive Media
tr: Duyarlı Medya

en: Show / Hide Metabox
tr: Meta Kutuyu Göster / Gizle

en: Show / Hide Sidebar
tr: Kenar Çubuğunu Göster / Gizle

en: Add Open Menu Icon
tr: Açık Menü Simgesi Ekle

en: Add Close Menu Icon
tr: Menü Kapat Simgesini Ekle

en: Customize Home Page Settings
tr: Ana Sayfa Ayarlarını Özelleştirme

en: First select static page in homepage setting for front page.Below given edit button is to customize Home Page. Just click on the edit option, add whatever elements you want to include in the homepage, save the changes and you are good to go.
tr: İlk olarak ön sayfa için ana sayfa ayarında statik sayfayı seçin. Aşağıda verilen düzenleme düğmesi Ana Sayfayı özelleştirmek içindir. Düzenleme seçeneğini tıklayın, ana sayfaya eklemek istediğiniz öğeleri ekleyin, değişiklikleri kaydedin ve hazırsınız.

en: Footer Settings
tr: Altbilgi Ayarları

en: Copyright Text
tr: Telif Hakkı Metni

en: Copyright 2019, .....
tr: Telif Hakkı 2019, .....

en: Copyright Alignment
tr: Telif Hakkı Hizalaması

en: Copyright Padding Top Bottom
tr: Telif Hakkı Dolgusu Üst Alt

en: Show / Hide Scroll To Top
tr: Yukarı Kaydırma Göster / Gizle

en: Add Scroll to Top Icon
tr: Başa Dön Simgesine Ekle

en: Scroll To Top
tr: Başa Dön

en: UPGRADE PRO
tr: YÜKSELTME PRO

en: DOCUMENATATION
tr: BELGELER

en: DOCS
tr: DOKÜMANLAR

en: Menu
tr: Menü

en: 0 Comment
tr: 0 Yorum

en: READ MORE
tr: DAHA FAZLA OKU

en: Pages:
tr: Sayfalar:

en: Edit
tr: Düzenle

en: Parent post link
tr: Üst posta bağlantısı

en: Next
tr: Sonraki

en: Next post
tr: Sonraki Gönderi

en: Previous
tr: Önceki

en: Previous post
tr: Önceki yazı

en: You must be logged in to checkout.
tr: Ödeme yapmak için giriş yapmış olmalısınız.

en: Your order
tr: Siparişiniz
